Podstawowa strategia

December 1, 2021

Podstawowe zasady gry Riichi Online Mahjong dla początkujących

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Riichi mahjong to zabawna japońska odmiana klasycznej gry w mahjonga. Maksymalnie czterech graczy może cieszyć się tą grą zarówno offline, jak i online. Mahjong Riichi może być nieco skomplikowaną grą dla początkujących. Zasady gry w Mahjonga są proste, ale poznanie ich wszystkich wymaga czasu. Ten przewodnik pomoże Ci zacząć od podstaw mahjonga Riichi.

Podstawowe zasady gry Riichi Online Mahjong dla początkujących

Zasady Riichi Mahjong

Gra w Riichi Mahjong online jest łatwy, gdy gracz znajdzie renomowane kasyno online, ale najpierw, musisz znać jego zasady. W tej sekcji omówimy niektóre z najważniejszych.

Istnieją dwa rodzaje płytek: zwykłe i specjalne. Na standardowych kafelkach znajdują się liczby odpowiadające ich wartości w punktach. Płytki specjalne nie mają przypisanych wartości liczbowych.


Każdy gracz ma do dyspozycji pięć płytek. Te płytki nazywane są rękami. Ręka składa się z trzech zestawów płytek. Jeden zestaw służy również jako płytka rezerwowa. Drugi służy do wygrywania. A ostatni zestaw służy do odrzucania.

  • Podczas gry w mahjonga Riichi każdy gracz musi użyć swojej ręki; dlatego nie można go udostępniać innym graczom.
  • Płytki kładzie się zakryte na stole. Następnie gracze na zmianę podnoszą płytki ze stosu, aż skończą im się płytki lub dotrą do końca gry.
  • Na początku gry na planszy nie ma żadnych płytek. Dlatego, gdy tylko gracz podniesie płytkę, kładzie ją zakrytą na stole i natychmiast odrzuca.
  • Gdy graczowi skończą się płytki, przegrywa. Jeśli jednak gracz wygra, dochodząc do końca gry bez przegranej, ma możliwość umieszczenia na planszy specjalnej płytki.
  • Po umieszczeniu specjalnej płytki gracz może ją zatrzymać lub odrzucić. Odrzucenie kafelka oznacza, że gracz przegrywa grę. Jeśli jednak gracz zatrzyma płytkę, otrzymuje kolejną turę.
  • Aby wygrać, gracz musi osiągnąć wynik wyższy niż jego przeciwnik.
  • Punkty są przyznawane na podstawie koloru, numeru i koloru. Kolor odnosi się do koloru samej płytki, a liczba do wartości liczbowej płytki. Wreszcie, garnitur odnosi się do typu garnituru, do którego należy płytka.

Graj w gry Riichi Mahjong online

Teraz, gdy znasz już podstawy Riichi Mahjong, możesz spróbować kilku rund online. Kasyna online oferują Riichi Mahjong, ale możesz pobierz aplikacje mobilne jeśli nie masz ochoty na ryzyko. Zasady pozostają takie same niezależnie od tego, gdzie grasz, więc dobrym pomysłem jest poznanie ich przed przejściem do sieci.

Ostatnie przemyślenia na temat zasad Riichi Mahjong

O wiele więcej zasad rządzi mahjongiem Riichi. Ale powinny one dać ci wyobrażenie o tym, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem podróży do świata Riichi mahjong!

undefined is not available in your country. Please try:
Odkrywanie Mahjonga w Owensboro: nowa fala połączenia i tradycji
2024-05-23