Strategia online Mahjong

Mahjong to intrygująca chińska gra kafelkowa, która wciąż zyskuje popularność na całym świecie. Chociaż początkującym graczom może wydawać się to przytłaczające, gra staje się prosta, gdy gracz opanuje odpowiednie strategie.

Istnieją różne wersje mahjonga. Jednak większość wariantów skupia się wokół 136 do 144 płytek i kości. Te żetony są podzielone na trzy szczególne kategorie: kolory, żetony premii i żetony honoru.

Ostatecznym celem mahjonga jest skonstruowanie zwycięskiego układu przy użyciu 14 płytek. Ta zwycięska ręka to zestaw czterech, trzech lub dwóch płytek, które zdobywają najniższą liczbę wcześniej określonych punktów. Oto kilka podstawowych strategii, które mogą stosować zakłady.

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Zwracaj baczniejszą uwagę na odrzuty

Zwracaj baczniejszą uwagę na odrzuty

Podczas gry w mahjonga gracz musi mieć oko na to, co inni próbują zebrać. Są trzy kluczowe rzeczy, które gracz musi obserwować z ręki rywala.

Takie rzeczy obejmują odrzuty, odsłonięcia i kafelki, których rywalizujący gracz nigdy nie zagrał. Gracze powinni zwracać uwagę przede wszystkim na graczy znajdujących się po ich prawej stronie. Taki zawodnik jest jedynym zdolnym do gryzienia. Gdy gra mahjong postępuje pod koniec, gracze powinni uważać na to, co odrzucają. Unikaj wyrzucania płytek, gdy liczba płytek w ścianie jest niska.

Zwracaj baczniejszą uwagę na odrzuty
Zrozum elementy punktacji

Zrozum elementy punktacji

Aby gracz był potężną siłą w grze mahjong, musi przestudiować i zrozumieć różne elementy punktacji. Zrozumienie tych funkcji punktacji nie wymaga zapamiętywania. Zamiast tego pochodzi z gry z różnymi graczami i uchwycenia ogólnych wzorców, które podejmują.

Dowiedz się, jakie wzorce dają najwięcej lub najmniej punktów, a także co składa się na zwycięskie rozdanie. Zawsze dobrze jest wcześnie wydedukować najlepszą kombinację, a następnie strzelać do niej. W trakcie gry zmień oryginalną taktykę, aby umiejętni gracze nie mogli czytać i analizować twojej ręki.

Zrozum elementy punktacji
Unikaj łączenia zbyt szybko

Unikaj łączenia zbyt szybko

Błędem, który popełnia większość początkujących graczy, jest zbyt szybkie łączenie się w grze. Chodzi o to, że gdy zakład jest bliski mahjonga, musi żuć lub uderzać. Jednak taki ruch może być kontrujący.

Gracz prawdopodobnie zostanie z misternymi kafelkami do dopasowania później, jeśli wcześniej pogryzł i pogrążył się. Wczesna ekspozycja kafelków na wcześniejszym etapie umożliwia również rywalom odczytanie Twojej gry, a następnie dostosowanie sposobu gry. Wskazane jest, aby pominąć płytki, gdy gra jest jeszcze świeża, aby zachować elastyczność pod koniec.

Unikaj łączenia zbyt szybko
Nigdy nie pozwól innemu graczowi łatwo wygrać

Nigdy nie pozwól innemu graczowi łatwo wygrać

Chociaż ostatecznym celem jest wygranie gry w mahjonga, mądrzejszą strategią jest frustrowanie przeciwników. Ta technika przydaje się w sytuacjach, gdy gracz mierzy się z doświadczonymi przeciwnikami mahjonga. Zawsze unikaj karmienia rąk o wysokich wynikach.

Niebezpieczny gracz to taki, który trzykrotnie łączy się w jednym kolorze. Zachowaj dużą ostrożność podczas karmienia takich graczy. Najlepszą strategią jest szybkie przyjęcie mentalności defensywnej. Co więcej, punkty utracone, a nie zdobyte, decydują o losie gracza. Podczas gry trzymaj się podstawowej strategii mahjong, „gracz nigdy nie może wygrać, rzucając wygrywające płytki przeciwnikowi”.

Nigdy nie pozwól innemu graczowi łatwo wygrać