Zmaksymalizuj swoje wygrane Mahjong

Istnieje kilka poprawek i ulepszeń, które zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze powinni wprowadzić, aby poprawić swoją grę. Często nowicjusze nurkują pierwsi, aby zebrać jak najwięcej zestawów płytek, zwłaszcza Kongów, Pungów i Chowów. Nie jest to jednak mądry plan działania i ostatecznie prowadzi do niepowodzeń.

Rozegranie rozdania odnosi się do gry, podobnie jak w innych grach w karty, ale dobrze jest wycisnąć jak najwięcej z płytek. Dowiedz się, jak poprawić szanse i uniemożliwić przeciwnikom wygraną. Główny plan gry w Mahjonga obejmuje kombinację wskazówek wyjaśnionych poniżej.

Mądrzy gracze nigdy nie rozdzielają swoich płytekProwadzenie liczenia płytekCzyste odrzucanieDeklaracje punktów
Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Mądrzy gracze nigdy nie rozdzielają swoich płytek

Mądrzy gracze nigdy nie rozdzielają swoich płytek

Odpowiednie ułożenie płytek to ważny krok. Kuszące może być oddzielenie płytek w sposób, który pokazuje, jak blisko są one do uformowania kompletnej ręki. Jest to jednak podejście sprzeczne z intuicją, ponieważ może dać przeciwnikowi ważne wskazówki, na przykład, czy ma zostać pokonany.

Przegrupowanie płytek w Kongs, Pungs i Chows pozwala innemu graczowi wiedzieć, że jego przeciwnik niedługo utworzy kompletną rękę, dlatego podnosi swoją grę, aby zapobiec potencjalnej wygranej. Jednak ten sam schemat może być użyty do wysłania niewłaściwych sygnałów do rywala.

Mądrzy gracze nigdy nie rozdzielają swoich płytek
Prowadzenie liczenia płytek

Prowadzenie liczenia płytek

Konieczne jest utrzymanie odpowiedniej liczby płytek, ponieważ gracz może rzucić wyzwanie, że jego współzawodnik ma za mało lub za dużo płytek. Trzymanie się kwiatów jest kluczowe podczas Charleston, ponieważ większość rąk w madżonga będzie wymagała płytek z kwiatami. Ale odsłonięcie zbyt dużej części ręki jest szkodliwe.

Zbieranie odrzuconych płytek jest możliwe tylko wtedy, gdy w pełnym rozdaniu jest Kong, Pung lub Chow. Tak więc za każdym razem, gdy rozdanie zostanie ujawnione za dużo, informacje wyciekają, a rywal zaczyna przewidywać, które płytki inny gracz ma zamiar wybrać lub odrzucić. Następnie zaczynają dostosowywać swoją decyzję w zależności od ruchu przeciwnika.

Prowadzenie liczenia płytek
Czyste odrzucanie

Czyste odrzucanie

Kiedy gracz odrzuca płytkę, przeciwnik w poprzek lub w lewo może wezwać kan lub pon, zanim przeciwnik po prawej dobierze płytkę. Odrzucanie powinno odbywać się w sposób, który pozwala innym graczom widzieć odrzucaną płytkę w tym samym czasie. Gracze leworęczni muszą być bardzo ostrożni, aby nie blokować kamicha oglądania odrzuconych kart.

Chociaż istnieje wiele sposobów na czyste odrzucenie, najłatwiejszy polega na ustawieniu wyrzuconej płytki w pozycji pionowej, zanim pojawi się stos i umożliwienie jej upuszczenia. Może nie jest to najfajniejsza rzecz do zrobienia, ale zapewnia, że wszyscy gracze widzą wyraźnie kafelek odrzuconych.

Czyste odrzucanie
Deklaracje punktów

Deklaracje punktów

Każdy gracz musi zapamiętać, jak bolą ręce. Powinno to zacząć się od tenpai, ponieważ po wygranej byłoby już za późno na policzenie fu i han rozdania. Dlatego przed wygraną każdy gracz powinien zastanowić się, ile będzie warta jego ręka ron i tsumo.

Z doświadczeniem te obliczenia stają się dziecinnie proste i łatwiej jest stwierdzić, w jakim stopniu rośnie wartość ręki. Grając z kimś, kto nie umie deklarować punktów, dobrze jest dać mu trochę czasu po wygranej. Pomaganie im w przyzwyczajeniu się do deklarowania punktów pomaga w płynnej grze.

Deklaracje punktów