Aktualności

September 8, 2021

Mahjong: nowy fenomen wśród amerykańskich hazardzistów

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

W Mahjong po raz pierwszy zagrali Chińczycy w XIX wieku, zanim został wyeksportowany do Ameryki. Grać w gre obejmuje graczy, którzy prześcigają się w tworzeniu unikalnych zestawów płytek. Gra stała się popularna wśród żydowskich kobiet wkrótce po II wojnie światowej. Miejscowi ludzie grali w nią, aby zabić czas i pomóc kobietom o podobnych poglądach zbudować trwałe relacje.

Mahjong: nowy fenomen wśród amerykańskich hazardzistów

Gdzie nowi gracze mogą uczyć się mahjonga w Ameryce

Ponieważ gra zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych, nowi gracze zainteresowani nauką gry w Mahjonga mogą dołączyć do jednej z wielu instytucji uczących gry nowych graczy. Dobrym przykładem jest inicjatywa Mahjong and Schmear kierowana przez Susie Fasbinder i Beverly Wilpon. Wstęp na zajęcia zaczyna się od 25 USD za godzinę, a nauczenie się gry zajmuje tylko około trzech zajęć.

Czy Mahjong to gra dla starych ludzi?

Każdy może cieszyć się grą w Mahjonga bez względu na wiek. Chociaż w przeszłości w Mahjonga grali tylko starsi dorośli, młodsi gracze w wieku 30 i 40 lat również zaczynają się interesować. Poza tym twórcy stworzyli cyfrowe wersje gry, które można znaleźć jako aplikacje mobilne. Ponadto gry błyskawiczne stanowią część gier wymienionych w głównych kasynach online.

Rola Mahjonga w społeczności

Podobnie jak w oryginalnej grze, gracze Mahjonga używają gry do łączenia ludzi we współczesnym świecie. Społeczności filipińskie i żydowskie w Ameryce grają w Mahjong przez długie godziny podczas świąt i uroczystości. Przyjaciele i rodzina spotykają się przy grze w madżonga podczas wydarzeń takich jak Sylwester.

Często spotyka się grupę matek, które grają w tę grę całą noc, śmiejąc się histerycznie i przekomarzając się w społecznościach, w których gra jest popularna.

Pojawiające się trendy w grze

Niektórzy ludzie mają innowacyjne sposoby zarabiania na szumie wokół Mahjonga. W 2020 r. grupa trzech kobiet wywołała falę w Internecie po ogłoszeniu uruchomienia swojej firmy „The Mahjong Line”. Ich model biznesowy opiera się na tworzeniu ekskluzywnych linii zestawów Mahjong, które są sprzedawane w sprzedaży detalicznej za 300 USD.

Pomysł przyciągnął mieszankę pozytywnych i negatywnych opinii wśród doświadczonych graczy Mahjong. Z jednej strony unikalne zestawy Mahjong unowocześniają grę i czynią ją popularną wśród młodszego pokolenia. Z drugiej strony doświadczeni gracze, z których większość jest w podeszłym wieku, postrzegają ten ruch jako zepsucie kultury. W związku z tym uruchomienie linii Mahjong spotkało się z poważnym sprzeciwem w Internecie.

Wniosek

Mahjong trafił do Ameryki jako chińska gra i przez długi czas zachował swoją autentyczność. Jednak nowe trendy mają na celu zmianę sposobu, w jaki gracze postrzegają grę i sprawią, że będzie ona lubiana przez większą liczbę osób. W rzeczywistości zmiany w oryginalnej grze są nieuniknione. Podobnie jak wszystkie gry dostępne w kasynach online, istnieją już różne odmiany madżonga.

Niemniej jednak oryginalna idea stojąca za grą jest nadal aktualna. Gra nadal ma na celu łączenie ludzi, aby pomóc im w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu trwałych relacji. W rzeczywistości cyfrowe wersje gry wykraczają poza fizyczne spotkania. Pozwalają ludziom z całego świata spotykać się i wchodzić w interakcje na odległość.

undefined is not available in your country. Please try:
Odkrywanie Mahjonga w Owensboro: nowa fala połączenia i tradycji
2024-05-23